Závěry z Mimořádného zasedání Evropské rady (30. června, 1. a 2. července 2019)

Publikováno: 3. 7. 2019

  1. Evropská rada zvolila Charlese Michela předsedou Evropské rady na období od 1. prosince 2019 do 31. května 2022. Požádala generálního tajemníka Rady, aby byl během přechodného období nově zvolenému předsedovi Evropské rady nápomocen.
  2. Evropská rada uvítala rozhodnutí hlav států a předsedů vlád smluvních stran Smlouvy ostabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii, jejichž měnou je euro, o jmenování Charlese Michela předsedou eurosummitu na období od 1. prosince 2019 do 31. května 2022.
  3. Evropská rada přijala rozhodnutí, kterým se Evropskému parlamentu na funkci předsedkyně Evropské komise navrhuje Ursula von der Leyenová.
  4. Evropská rada se domnívá, že vhodným kandidátem na funkci vysokého představitele Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku je, s výhradou souhlasu nově zvoleného předsedy Komise, Josep Borrell Fontelles.
  5. Evropská rada se domnívá, že vhodnou kandidátkou na funkci prezidentky Evropské centrální banky je, s výhradou obdržení příslušného doporučení apříslušných stanovisek v souladu se Smlouvami, Christine Lagardeová.

 

Materiál je k dispozici ke stažení ZDE.

Zdroj: Evropská rada

ODKAZY A ZPRÁVY

STRATEGIČTÍ PARTNEŘI

  • PP
  • KMV
  • Mastercard