Žádost o vyplnění online dotazníku MPO pro podnikatele na vnitřním trhu EU

Publikováno: 2. 9. 2019

Vážení členové SOCR ČR,

obracíme se Vás s žádostí o vyplnění a případné šíření online dotazníku pro podnikatele na vnitřním trhu EU mezi české podniky a podnikatele.

Vyplnění dotazníku Vám zabere tři až pět minut a v rámci Ministerstva průmyslu a obchodu jsme jej spustili v srpnu 2019. Dotazník naleznete pod tímto odkazem.

Dotazník Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhlo tak, aby od českých podnikatelů prodávajících zboží či poskytujících služby (případně obojí) přeshraničně či formou usazení v zemích EU či EHP získalo co nejvíce kvantitativních dat a odpovědí o překážkách na vnitřním trhu EU. Jejich odstranění pak Česká republika bude prosazovat v rámci unijních institucí i při jednání s dalšími členskými státy.

Cílem MPO je, aby dotazník vytvořil širší prostor pro české podnikatele vyjádřit svůj názor i nad rámec předem nadefinovaných otázek a dát možnost specifikovat i další překážky, se kterými se při přeshraničním podnikání setkávají. Nashromážděné odpovědi poslouží v rámci dlouhodobé priority České republiky na odstraňování překážek a vytvoření co nejpřívětivějšího a nejoptimálnějšího prostředí pro české podnikatele na vnitřním trhu EU.

Zdroj: MPO ČR

ODKAZY A ZPRÁVY

STRATEGIČTÍ PARTNEŘI

  • PP
  • KMV