Výzva AHR ČR, AMSP ČR, SOCR ČR: Výzva rozvážkovým službám a poskytovatelům stravenek: Zachraňme restaurace! Je nejvyšší čas!!

Publikováno: 15. 10. 2020

Praha 15. října 2020 - Kdo patří mezi největší oběti současné situace? Restaurace!

Jen s vypětím všech sil přežila většina restaurací drsné jarní období. Byli jsme svědky obrovské kreativity a inovací při vymýšlení způsobů, jak ochránit zákazníky a zároveň zajistit alespoň základní provoz. Výdejová okénka se stala symbolem jara. I přesto tržby dosáhly pouze zlomku oproti standardnímu stavu.

Zavření restaurací výrazně pomohlo rozvážkovým společnostem, které mnohonásobně zvýšily počet svých zákazníků i doručených jídel. 

Dnes nastal čas záchrany. Pokud se do toho nezapojíme všichni, ztráty budou nenahraditelné. Nejen pro provozovatele restaurací a jejich zaměstnance. Během chvíle to zásadním způsobem pocítí i rozvážkové a stravenkové firmy.

A proto právě jim patří naše výzva:

  • Firmy zajišťující rozvážku jídel: dejte restauracím alespoň do konce zákazu jejich provozu výrazně lepší podmínky a zvyšte tak šanci restaurací na přežití.
  • Stravenkové firmy: snižte alespoň do konce června 2021 poplatky, účtované za stravenky gastronomickým zařízením, a zvyšte tak šanci na jejich přežití.

Bez společné akce nemají restaurace šanci na přežití. Už dnes je třetina z nich zavřená a tato čísla dramaticky rostou. Už dnes o práci v gastronomii přišly tisíce lidí a každý den přibývají další.

Není čas na dlouhé rozhodování. Každý den přináší další a další ztráty těm, bez kterých nebude existovat ani váš byznys.

Jen vzájemná spolupráce a sounáležitost mezi jednotlivými subjekty může pomoci překonat tuto extrémně obtížnou dobu s co nejmenšími ekonomickými dopady.

 

Děkujeme vám všem a přejeme pevné zdraví.

 

Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a viceprezident Hospodářské komory ČR (tel.: 737 263086, e-mail: prouza@socr.cz)

Václav Stárek,prezident Asociace hotelů a restaurací ČR a viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR pro cestovní ruch (tel.: 602 765 632, starek@ahrcr.cz)

Luboš Kastner, garant projektu Moje restaurace Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (tel.: 724 617 696, e-mail: kastner@amsp.cz)

Ke stažení

Výzva_AHR_AMSP_SOCR.pdf PDF 26.03.2021 140.97 KB

ODKAZY A ZPRÁVY

STRATEGIČTÍ PARTNEŘI

  • PP
  • KMV