TZ SOCR ČR: Valná hromada SOCR ČR zvolila prezidentem znovu Tomáše Prouzu

Publikováno: 28. 11. 2019

Praha 28. listopadu 2019 – Dnes se konala volební Valná hromada Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR), na níž post prezidenta obhájil na následujících pět let Tomáš Prouza. Dále byli zvoleni viceprezidenti, představenstvo a dozorčí rada.

Vážím si důvěry členů SOCR ČR a je mi velkou ctí pokračovat v práci prezidenta svazu dalších pět let. Díky velké podpoře našich členů jsme se stali silným svazem, který dokáže úspěšně hájit jejich zájmy. Naši členové významnou měrou přispívají k tvorbě českého HDP, zaměstnávají přes půl milionu lidí v sektorech obchodu a cestovního ruchu, na nichž stojí budoucnost moderní České republiky, a do české ekonomiky každý rok investují přes 15 miliard korun,“ uvedl po svém opětovném zvolení prezidentem SOCR ČR Tomáš Prouza

SOCR ČR bude mít dva viceprezidenty. Viceprezidentem pro obchod byl zvolen ředitel kvality ve společnosti Albert Česká republika Pavel Mikoška, viceprezidentem pro cestovní ruch se stal prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek. Představenstvo SOCR ČR bude mít celkem 15 členů, dozorčí rada bude tříčlenná (kompletní složení viz samostatný přehled níže).

„Pokud jde o naše priority, budeme i nadále stát na straně spotřebitelů a budeme podporovat naše členy, aby mohli i nadále rozvíjet nabídku kvalitního zboží a služeb zákazníkům. Důraz hodláme položit na zlepšování zákaznické zkušenosti v souvislosti s modernizací a digitalizací nabízených služeb. Rozhodně se chceme věnovat zlepšení nabídky poctivých potravin a rozšiřování nabídky regionálních potravin lokálních producentů. Stranou nebude stát ani podpora rozvoje a financování cestovního ruchu v regionech, o které stát mluví až příliš dlouho, aniž by došlo na činy,“ nastínil další plány T. Prouza.  

Letošní Valná hromada SOCR ČR se konala v prostorách centrály členské společnosti AURES Holdings, která provozuje síť autocenter AAA AUTO a Mototechna a je největším tuzemským obchodníkem s ojetými i zánovními automobily.

„Jsem ráda, že se SOCR ČR začal ve větší míře věnovat i sektoru ojetých vozů, který je třikrát větší než sektor nových aut, a přišel s návrhem valorizace emisních poplatků, které by mohly omezit dovoz přestárlých, neekologických a technicky nevyhovujících vozů do naší země,“ sdělila Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, a dodala: „Kromě automotive sektoru vidím také řadu dalších oblastí, v nichž můžeme aktivně spolupracovat. Jsou jimi například ochrana spotřebitele a potírání nekalých obchodních praktik, snižování administrativní zátěže, digitalizace české ekonomiky i v oblasti obchodu a služeb nebo spolupráce na vzdělávání a podpoře současných i budoucích zaměstnanců.“

 

PŘEDSTAVENSTVO SOCR ČR ZVOLENÉ NA VALNÉ HROMADĚ 28. 11. 2019

 

Prezident SOCR ČR                                                                                       Tomáš Prouza 

 

Viceprezidenti SOCR ČR

Albert Česká republika, s. r. o.                                                                          Pavel Mikoška

Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR ČR)                                                       Václav Stárek

 

Představenstvo SOCR ČR

 1. Asociace horských středisek ČR (AHS ČR)  - Libor Knot
 2. Asociace pro elektronickou komerci (APEK)  - Jan Vetyška
 3. GS1 Czech Republic, z. s. p. o.  - Pavla Cihlářová
 4. Makro Cash & Carry s. r. o.  - Jiří Nehasil
 5. Maloobchodní síť Hruška, spol. s r. o.  - Miroslav Pajonk
 6. Penny Market s. r. o.  - Martin Peffek
 7. Rossmann, spol. s r. o.  - Vladimír Mikel
 8. SIKO Koupelny a. s.  - Jan Dvořák
 9. Svaz českých a moravských spotřebních družstev (SČMSD)  - Pavel Březina
 10. Tesco Stores ČR a. s.  - Patrik Dojčinovič
 11. U&Sluno a. s.  - Patricia Jakešová
 12. Vysoká škola ekonomická v Praze  - Dana Zadražilová
Představenstvo má celkem 15 členů (prezident, 2 viceprezidenti, 12 členů).

 

 DOZORČÍ RADA SOCR ČR ZVOLENÁ NA VALNÉ HROMADĚ 28. 11. 2019

 1. Kaufland Česká republika v. o. s.  - Jan Stupka
 2. Klub českých turistů Oblast Praha  - Jaroslav Krejzlík
 3. Vysoká škola hotelová v Praze 8  - Jan Máče

 

VH.jpg

 

VH2019.jpg

Zdroj: SOCR ČR

Ke stažení

TZ_SOCR ČR_Valná hromada.pdf PDF 13.05.2020 254.82 KB

ODKAZY A ZPRÁVY

STRATEGIČTÍ PARTNEŘI

 • PP
 • KMV
 • Mastercard