TZ SOCR ČR: Potravin v ČR je dostatek. Obchodníci mají plné sklady a průběžně doplňují zásoby

Publikováno: 1. 3. 2020

  • Aktuálně zvýšený zájem o potraviny a drogerii lze porovnat s vánočním obdobím
  • Krátkodobý nedostatek zboží je pokrýván průběžně

Praha 1. března 2020 – Jednotlivé obchodní řetězce mají dostatečné zásoby potravin a jsou schopny nabídku v obchodech doplňovat. Reagují tak na aktuálně zvýšenou poptávku ze strany zákazníků v souvislosti s rizikem nového typu koronaviru. Obchodníci rovněž podporují poslední vystoupení představitelů vlády na páteční tiskové konferenci, kde premiér uklidňoval situaci s tím, že není důvod k panice ani předzásobováni potravinami.

Panika, která v posledních dnech vznikla, představuje přirozenou reakci lidí na nejistotu, ale je naprosto zbytečná. Případná zpřísněná opatření k zabránění šíření koronaviru Covid-19 nebudou mít za následek zavírání obchodů, skladů či ztížené zásobování potravinami a dalším zbožím. Jak ukázaly poslední dny, obchodní řetězce jsou navíc schopny obratem reagovat, zajistit zboží i pro extrémnější poptávku a posílit i obsluhu v obchodech i skladech,“ uvedl Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, a dodal: „V této souvislosti chci velmi poděkovat zaměstnancům obchodů na prodejnách i ve skladech, kteří pracují v posledních dnech na maximum a nápor zákazníků zvládají velmi dobře.“

Obchodní řetězce se aktuálně soustředí na zajišťování zásobování do svých centrálních skladů tak, aby plně pokryly vyšší poptávku zákazníků. Zvýšenou pozornost věnují zejména trvanlivým potravinám, nápojům, dětské výživě, toaletním potřebám a hygienickým pomůckám. Výrobu potravin i dalšího sortimentu navyšují rovněž jednotliví dodavatelé. Řada z nich zavedla nebo posílila vícesměnný provoz. Díky všem těmto opatřením je zásobování obyvatel potravinami a dalším zbožím zcela zajištěné.

„Pokud v některém obchodě není krátkodobě nějaké zboží k dispozici, je to dáno pouze tím, že většina obchodů nemá vlastní velké sklady, ale jsou zásobovány průběžnými rozvozy z centrálních skladů,“ zdůraznil T. Prouza.

V Česku bylo na koronavirus testováno přes 180 lidí a u nikoho se zatím nákaza nepotvrdila.

 

001.jpg

 

002.jpg

 

003.jpg

 

004.jpg

 

005.jpg

 

Zdroj: SOCR ČR

Ke stažení

0103202_TZ SOCR ČR koronavirus a potraviny.pdf PDF 15.12.2020 283.67 KB

ODKAZY A ZPRÁVY

STRATEGIČTÍ PARTNEŘI

  • PP
  • KMV