TZ SOCR ČR: Nejlepším zaměstnavatelem v obchodě se stala společnost Makro Cash & Carry ČR

Publikováno: 6. 2. 2019

Praha 6. února 2019 – Velkoobchodní řetězec Makro Cash & Carry ČR zvítězil v kategorii „SOCR ČR – Zaměstnavatel v obchodě“, která je součástí prestižní soutěže „Mastercard Obchodník roku 2018“, a obhájil tak prvenství z loňského roku. Na druhém místě se umístila společnost Albert, třetí příčku obsadil Kaufland. Garantem aktuálního ročníku této kategorie byl stejně jako vloni Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR). Vyhlášení se uskutečnilo během slavnostního večera v rámci mezinárodní konference Retail Summit 2019.    

„Obchod je jedním z největších a nejvýznamnějších zaměstnavatelů v České republice, a to napříč všemi regiony. Vytváří pracovní místa i v oblastech, kde je jinak velmi málo pracovních příležitostí. Na celkové zaměstnanosti se podílí téměř 13 % a vytváří více než 500 tisíc pracovních příležitostí, svým zaměstnanců vyplácí mzdy v hodnotě cca 70 mld. Kč,“ uvedl Tomáš Prouza, prezident SOCR ČR a dále dodává: „Jistě stojí za zmínku, že právě v oblasti obchodu mají i ve vedoucích funkcích výrazné zastoupení ženy.“

„Z výsledků soutěž jasné vyplývá, že obchodníci drží krok s měnícím se prostředím na trhu práce a snaží se naslouchat a vycházet vstříc svým zaměstnancům. Důraz kladou na moderní pracovní podmínky, vzdělávání a kariérní růst. Uvědomují si, že pokud si chtějí udržet kvalitní personál, musí ho dostatečně zaplatit. Jen za poslední dva roky byl nárůst mezd u velkých obchodníků přibližně dvacetiprocentní. Kromě finančního ohodnocení nabízejí obchodníci i pestrou škálu jednotlivých benefitů, ať už to jsou různé formy příplatků za noční, víkendové či sváteční směny, dovolená navíc, stravenky, různé formy slev na nákupy, bonusové karty, příspěvek na dopravu, či možnost využít zvýhodněných mobilních tarifů,“ doplnila Irena Vlčková, generální ředitelka SOCR ČR.

Do aktuálního ročníku výše zmíněné soutěže se mohl zapojit jakýkoli zaměstnavatel z oblasti obchodu (food i non-food). Podmínkou bylo vyplnění a odeslání dotazníku sestaveného odborníky z oblasti HR, který se profiloval především na firmy s více než 250 zaměstnanci. Odborným garantem vyhodnocení se stala společnost Hays.

Při celkovém hodnocení bylo přihlédnuto i ke stanovisku Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb. Právě s tímto odborovým svazem má SOCR ČR dlouhodobě uzavřenou Kolektivní smlouvu vyššího stupně, jejíž dodatek pro rok 2019 byl na konferenci Retail Summit 2019 slavnostně podepsán.

TISKOVOU ZPRÁVU SI MŮŽETE STÁHNOUT V NÍŽE PŘÍLOŽENÉM PDF.

 

Cenu za Makro Cash & Carry přebíral generální ředitel Guillaume Chêne.

Zaměstnavatel v obchodě.jpeg

 

Tisková zpráva Mastercard s celkovými výsledky je k dispozici ZDE.

Zdroj: SOCR ČR

Ke stažení

TZ_SOCR ČR_Výsledky soutěže Obchodník roku - Zaměstnavatel v obchodě.pdf PDF 12.08.2019 360.23 KB

ODKAZY A ZPRÁVY

STRATEGIČTÍ PARTNEŘI

  • PP
  • KMV
  • Mastercard