TZ: LIDL V ČR EXPANDUJE

Publikováno: 17. 6. 2019

Otevře 15 nových prodejen a staví jedno z největších logistických center v Evropě.

Společnost Lidl jde zákazníkům naproti. V letošním roce plánuje otevřít nebo zahájit výstavbu 15 nových prodejen v České republice a v plném proudu je také stavba pátého logistického centra společnosti v Buštěhradu. To bude největší v ČR a jedno z největších logistických center Lidlu v Evropě. Celkové investice do těchto nemovitostí dosáhnou více než 3 miliardy korun. Plány dnes představil generální společnosti Pavel Stratil při slavnostním poklepání na základní kámen logistického centra v bývalém areálu ocelárny.

Vizualizace logistického centra v Buštěhradu ZDE.

Skladovací plocha logistického centra, které vznikne na brownfieldu bývalého továrního komplexu, bude mít rozlohu téměř 60 tisíc metrů čtverečních. Rozvržení skladovací haly přitom zohlední rostoucí poptávku po chlazeném a čerstvém zboží. Třetina plochy tak bude mít regulovanou teplotu. Centrum, kde najde práci až 500 lidí různých profesí, bude disponovat velkokapacitním parkovištěm pro 95 kamionů a pro jejich řidiče bude vybudováno moderní zázemí. Kompletně dokončeno bude počátkem roku 2021. „Naše páté logistické centrum vytvoří kapacitu potřebnou pro zásobování až 90 prodejen,” říká ke stavbě generální ředitel společnosti Lidl Česká republika, Pavel Stratil.

Nové logistické centrum převezme zásobování části stávajících a také řady nových prodejen. Lidl totiž letos otevře nebo zahájí výstavbu patnácti nových prodejen. Letos společnost již otevřela čtyři prodejny v Praze. Nacházejí se v ulicích Kutnohorská, Vinohradská, Náchodská a Schoellerova. V průběhu června přivítá první zákazníky další pražská prodejna v ulici Makovského.

V případě rozšiřování prodejní sítě využívá Lidl nejen výstavby samostatně stojících prodejen, ale čím dál častěji provozuje své prodejny v retail parcích, nákupních centrech, administrativních či bytových komplexech. Že jde o krok správným směrem, potvrzuje Zdeněk Skála, Client Service Director Retail & FMCG, GfK Czech: „Jak vyplývá z průběžného měření nákupních motivací GfK Czech, preference nakupujících potravin se v posledních letech mění. Pro české zákazníky je stále důležitější celková pohoda při nákupu. To znamená především blízkost prodejny, a také snadnou orientaci v nabídce, rychlé odbavení u pokladen a dobře dostupné parkování. V souladu s tím roste význam menších nákupních košů, jejichž podstatnou složkou jsou čerstvé potraviny (pečivo, ovoce-zelenina, uzeniny a mléčné výrobky). Velmi důležité je ale také příjemné a kultivované prostředí v prodejně samotné.”

Takto Lidl rozšiřuje svoji prodejní síť zejména v centrech velkých městech. V Praze tak budou letos nebo příští rok otevřeny nové prodejny např. v Praze 9 u metra Vysočanská a v ulici Teplická, v Praze 11 v ulici Opatovská, a také v několika velkých obchodních či bytových projektech –  v Centru Stromovka v ulici Veletržní, v Praze 5 v ulici Prachnerova nebo v Praze 2 v ulici Italská.

Skutečnost, že zákazníci prodejny Lidl ve své blízkosti vítají, potvrzuje i Miloš Kocián, Head of Leasing ve společnosti Penta Real Estate, která na souběhu ulic Italská a Seifertova v Praze 2 staví projekt Churchill:  „Prodejnu Lidl v nové pasáži Churchill vnímáme jako velkou přidanou hodnotu, která výrazně vylepší současnou vybavenost místa. Stane se bez pochyb příjemným benefitem pro naše kancelářské nájemce a obyvatele této lokality. Lidl zcela splňuje nároky na rychlý a hlavně kvalitní nákup, jeho prodejna v našem pražském projektu Churchill je proto jednoznačně vítaná.“

Expanze se však netýká pouze hlavního města. V červnu přivítají Pardubice již třetí prodejnu, dvě nové budou otevřeny v Brně, a to v ulicích Kaštanová a Šumavská, zahájena bude i výstavba nové prodejny v Českých Budějovicích či Kolíně. Lidl vstupuje také do nových míst na mapě České republiky a jde blíže ke svým zákazníkům i v menších městech. V průběhu letošního roku tak otevře prodejny i v Bučovicích nebo Valašských Kloboukách.

Vedle nových prodejen Lidl nadále investuje také do kompletních přestaveb stávajících prodejen, na jejichž místě vyrostou prodejny nové generace. Ty jsou nejen moderní, ale také větší a díky tomu je nakupování pro zákazníky komfortnější. V letošním roce projdou přestavbou prodejny v Benešově, Trutnově, Rychnově nad Kněžnou, Kroměříži, Písku, Havířově, Liberci, Vyškově či pražská prodejna Lidl v ulici Hornoměcholupská.

 

FOTOGALERIE:

190612_Poklepani-na-zakladni-kamen.jpg

 

190612_Zahajeni-stavby-logistickeho-centra-Bustehrad-9.jpg

 

190612_Zahajeni-stavby-logistickeho-centra-Bustehrad-53.jpg

 

190612_Zahajeni-stavby-logistickeho-centra-Bustehrad-47.jpg

 

190612_Zahajeni-stavby-logistickeho-centra-Bustehrad-46.jpg

 

190612_Zahajeni-stavby-logistickeho-centra-Bustehrad-3.jpg

 

190612_Zahajeni-stavby-logistickeho-centra-Bustehrad-2.jpg

 

190612_Zahajeni-stavby-logistickeho-centra-Bustehrad-100.jpg

 

190612_Zahajeni-stavby-logistickeho-centra-Bustehrad-4.jpg

Zdroj: Lidl a Jsme součástí Česka

ODKAZY A ZPRÁVY

STRATEGIČTÍ PARTNEŘI

  • PP
  • KMV
  • Mastercard