Proběhl 25. ročník Dnů chleba

Publikováno: 19. 6. 2019

Pardubice hostily jubilejní 25. ročník Dnů chleba.

U příležitosti jubilejního ročníku uspořádal Svaz pekařů a cukrářů ČR akci Dny chleba v novém konceptu jako dvoudenní. První den proběhlo hodnocení chleba národní soutěže Chléb roku 2019 v pardubické potravinářské škole. Národní soutěž Chléb roku je velmi důležitá, protože soupeření pekařů přispívá k růstu kvality a nabízí spotřebitelům možnost zakoupit si český chléb té nejvyšší kvality.

Den-Chleba-Zdravice-prezidenta-SOCR-T.-Prouzy.jpg

V pěti kategoriích: Chléb roku 900-1200 g, Chléb roku 500-800 g – klasický pšeničnožitný či žitnopšeničný chléb, Chléb bez hranic – volná kategorie speciálních druhů chleba, Novinka roku – inovativní či významně zdokonalený chléb s účastí pekáren i společností, jež chléb vyvinuly, Chléb mladých – zpětná vazba pro pekárny o vývoji chuťových preferencí mladé generace, Chléb obchodníků – kategorie pro výrobce chleba v obchodních řetězcích (kategorie nebyla obsazena), se letos utkalo rekordních 95 soutěžních chlebů od pekařských firem z celé ČR.

Za čtvrt století své existence si tato největší národní přehlídka kvality chleba vybudovala značnou prestiž. Samotná výroba chleba je „královskou pekařskou disciplínou“ a vyrobit chutný a kvalitní chléb je vědou i uměním zároveň. Soutěžení výrobců chleba je velmi pozitivní, neboť vede k růstu kvality. Cílem soutěže je usilovat o udržení „rodinného stříbra“ – českého chleba, ocenit a podporovat na trhu výrobce jakostního chleba.

Již podesáté se prestižní akce pekařů i samotná soutěž uskutečnily ve strategickém partnerství s jedním z největších hráčů na maloobchodním trhu, společností Tesco Stores ČR. Svaz a obchodní řetězec společně propagují kvalitní chléb a snaží se jej nabídnout co největšímu množství spotřebitelů. Řada členů pekařského cechu úspěšně využívá při prodeji svých výrobků získaná ocenění Chléb roku či Chléb vynikající kvality. Tato označení jsou pozitivně vnímána spotřebiteli, protože v obchodech podle této značky velmi snadno rozliší vysoce kvalitní chléb od standardního.

 

Výsledky soutěže

Kategorie CHLÉB ROKU 900-1200 g

(přihlášeno 32 soutěžních vzorků)

Vítěz: UNITED BAKERIES, pekárna Praha

Chléb vynikající kvality: ADÉLKA Pelhřimov, Pekařství Křižák Boleradice, PENAM Zelená louka, RACEK Přerov, Pekařství u Onďase Děčín, PENAM Rosice, Bartoňova pekárna Nový Jičín, LAPEK Jihlava, BEAS Lično, Pekařství Makovec, Pekařství Boček Fryčovice

Kategorie CHLÉB ROKU 500-800 g

(přihlášeno 19 soutěžních vzorků)

Vítěz: Pekařství Křižák, Boleradice

Chléb vynikající kvality: RACEK Přerov, PENAM Olomouc, Pekařství Boček Fryčovice, Pekařství Balabán Veverská Bítýška, PECUD Žandov, ENPEKA Žďár nad Sázavou

Kategorie CHLÉB BEZ HRANIC

(přihlášeno 25 soutěžních vzorků)

Vítěz: Bartoňova pekárna, Nový Jičín (Vícezrnný chléb se špaldou)

Chléb vynikající kvality: BEAS Lično, ADÉLKA Pelhřimov, ENPEKA Žďár nad Sázavou, Pekařství Boček Fryčovice, KARLOVA pekárna Židlochovice, PENAM Rosice, KULHÁNEK&DRÁPAL Viničné Šumice, BENEA Benešov u Prahy

Kategorie NOVINKA ROKU

(přihlášeno 19 soutěžních vzorků)

1. místo: BEAS, Choustníkovo Hradiště (Hradišťský slunečník)

2. místo: Pfahnl Backmittel, Litomyšl (Pastevecký chléb)

3. místo: Bartoňova pekárna (100 % žitný chléb)

Kategorie CHLÉB MLADÝCH

(hodnocen Chléb roku 900-1200 g)

Vítěz: UNITED BAKERIES, pekárna Praha

 

Bohatý program pro veřejnost i odborníky

Druhý den byl zahájen odborným seminářem, následně se program přesunul do centra Pardubic, kde byla tradiční pekařská slavnost otevřena veřejnosti. Na pardubickém Pernštýnském náměstí se ve středu 5. června 2019 uskutečnil Pekařský den s vyhlášením národní soutěže Chléb roku, reprezentativní chlebovou výstavou, ukázkami pekařského řemesla a ochutnávkami specialit.

Na Pernštýnském náměstí poté po celý den probíhal bohatý program spojený s popularizací chleba a pekařského řemesla. Organizátoři zbudovali u Zelené brány velké pódium s LED obrazovkou, kde se uskutečnil zahajovací ceremoniál, vyhlášení výsledků národní soutěže Chléb roku 2019 a po celý den tu probíhal hudebně zábavný program. Desítky druhů chleba a dalších pekařských specialit mohla odborná i laická veřejnost ochutnat a také zakoupit na místním jarmarku a nahlédnout i trochu do historie pečení chleba. Přímo na náměstí byla v provozu vojenská polní pekárna, která v minulém století běžně sloužila v armádě.

Pro menší děti připravili organizátoři dětský workshop, kde si mohli malé děti s pekařskou čepicí a zástěrkou vytvarovat a upéci své výrobky. Reprezentativní přehlídka chlebového sortimentu spojená s pokusem o překonání rekordu byla další atrakcí pro pardubickou veřejnost i odborníky z branže. Pro přihlášené účastníky akce postavili organizátoři velký stan, který sloužil k občerstvení, zároveň zde měli skvělou příležitost v přátelské atmosféře pozdravit své kolegy z jiných firem a probrat novinky, situaci na trhu a uvolnit se od každodenních starostí ve firmě.

Tradiční pekařskou slavnost Dny chleba uspořádal Svaz pekařů a cukrářů v České republice prostřednictvím své servisní organizace Pekař a cukrář s.r.o. Strategickým partnerem akce byla již podesáté společnost Tesco Stores ČR, a.s. „Patrony“, kteří akci finančně či organizačně podpořili se letos staly firmy J4 s.r.o., Pfahnl Backmittel, spol. s r.o., IREKS ENZYMA s.r.o., MLÝN PERNER SVIJANY s.r.o. a SPŠ potravinářství a služeb Pardubice. Dále měly letošní Dny chleba řadu dalších partnerů, kteří přispěli k úspěchu akce formou prodeje pekařských specialit v prodejních stáncích. Záštitu nad jubilejním ročníkem převzal primátor města Pardubic Martin Charvát. Odborný seminář na podporu kvalitních tuzemských potravin a českého chleba finančně podpořilo Ministerstvo zemědělství ČR.

Zdroj: Jsme součástí Česka

ODKAZY A ZPRÁVY

STRATEGIČTÍ PARTNEŘI

  • PP
  • KMV
  • Mastercard