Manuál pro antigenní samotestování zaměstnanců na Covid-19

Publikováno: 2. 3. 2021

Vážení členové, zveřejňujeme materiál SP ČR pro antigenní samotestování zaměstnanců na Covid-19.

Vláda včera odsouhlasila mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se zavádí povinné plošné testování zaměstnanců. V první fázi se bude týkat zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají alespoň 250 osob. Od 3. března mají tito zaměstnavatelé povinnost zajistit pro své zaměstnance antigenní testy prováděné buď zdravotníky, nebo přímo testovanou osobou. Od 5. března musí své zaměstnance vyzvat, aby test podstoupili, a od 12. března nesmí zaměstnancům, kteří v uplynulých sedmi dnech nebyli testováni, umožnit přístup na pracoviště. V případě menších firem od 50 do 249 osob se termíny posouvají na 5., 8. respektive 15. března.

Testování musí firmy zajistit alespoň jedenkrát týdně a zaměstnanci budou povinni na výzvu zaměstnavatele toto testování podstoupit. Výjimku mají pouze ti, kteří v posledních 90 dnech měli pozitivní test na koronavirus, prošli izolací a nemají žádné příznaky. Pokud bude výsledek testu pozitivní, budou dotyční povinni ihned odjet domů, nahlásit to svému zaměstnavateli a ošetřujícímu lékaři, který bude mít povinnost poslat je na konfirmační PCR test.

Pro zahájení samotestování doporučujeme nakoupit si dostatek testů pro vaše zaměstnance alespoň na 1 měsíc dopředu. Právě od 1. března si lze samoodběrové testy nakoupit od schválených výrobců. Ministerstvo zdravotnictví průběžně aktualizuje a doplňuje seznam schválených dodavatelů. Vláda na testy od tohoto data navíc zaměstnavatelům přispívá, a to ve výši 60 korun za test na 4 testy měsíčně pro jednoho zaměstnance.

Manuál naleznete v příloze.

Zdroj: SP ČR

Ke stažení

manual_spcr_k_samotestovani_zamestnancu.pdf PDF 22.04.2021 495.63 KB

ODKAZY A ZPRÁVY

STRATEGIČTÍ PARTNEŘI

  • PP
  • KMV