Lhůta pro hlášení dovozu masa se zkrátí na 24 hodin

Publikováno: 29. 1. 2015

Lhůta pro hlášení dovozu masa a dalších živočišných produktů do ČR se zkrátí ze současných 48 na dřívějších 24 hodin. Dojednali to importéři, zpracovatelé a ministerstvo zemědělství, uvedla ČT.

Změna by měla začít platit nejpozději v dubnu 2015.

„Já si myslím, že to opatření především v dané situaci bylo pro nás důležité z hlediska zajištění dostatečné prevence. V situaci, kdy k nám byla velká obava, že k nám může proudit zboží ve větším objemu, než předtím, to které bylo určeno na ruský trh a které nemuselo splňovat, řekněme, parametry a požadavky toho, co vyžaduje naše legislativa v České republice,“ řekl ČT 24  ministr zemědělství Marian Jurečka.

„Po 4 měsících a já jsem to říkal hned od začátku, že provedeme vyhodnocení, že netrváme na nějaké myšlence a nemyslíme si, že ta nejlepší a správná cesta, jsme po dohodě s dovozci, s výrobci, zpracovateli masa v České republice a státní veterinární správou došli k názoru, že můžeme zase ten systém vrátit do té situace, ve které byl předtím,“ dále uvedl v rozhovoru s redaktorkou Ekonomiky ČT 24 ministr zemědělství Marian Jurečka.

 

Přepis rozhovoru s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou pro pořad Ekonomika ČT24 najdete zde: 

http://eagri.cz/public/web/mze/ministerstvo-zemedelstvi/ministr/vystoupeni-a-clanky/ohlasovaci-lhuta-pro-dovoz-masa-skonci.html

ODKAZY A ZPRÁVY

STRATEGIČTÍ PARTNEŘI

  • PP
  • KMV