Informace o OP PIK - podnikatelé mohou získat dotaci na rekonstrukci zastaralých budov a areálů pro potřeby cestovního ruchu

Publikováno: 23. 7. 2019

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo 16. července výzvu z programu Nemovitosti OP PIK, která je zaměřena na modernizaci zastaralých, prostorově a technicky nevyhovujících objektů, budov a areálů, které budou využity pro rozvoj podnikatelských činností a služeb v cestovním ruchu.

Pro výzvu v programu podpory Nemovitosti – Cestovní ruch má MPO dle vyjádření náměstka pro fondy EU Mariana Piechy pro podnikatele připraveno 600 milionů korun, přičemž minimální výše dotace je jeden milion a maximálně mohou získat sto milionů korun.

Jedná se o kolovou výzvu s jednokolovým modelem hodnocení.
Žádosti se přijímají od 16. září 2019 do 31. března 2020.
Míra podpory je maximálně 45 % z celkových způsobilých výdajů.
Výzva je určena pro malé a střední podniky, které budou realizovat projekt na území 57 obcí, které jsou uvedeny v příloze č. 8. této výzvy (pro zjednodušení ke stažení níže).
Podrobnosti k výzvě najdete ZDE.

Pro oblast cestovního ruchu je rovněž možno žádat v rámci Výzvy č. V. – úspora energie – bližší informace naleznete ZDE.

Jsme rádi, že se podařilo alespoň v této formě zajistit možnost čerpání finančních prostředků právě pro potřeby cestovního ruchu.

Zdroj: MPO

Ke stažení

NM_Vyzva-IV_cestovni-ruch_Priloha-c--8_Seznam-obci.pdf PDF 05.01.2021 465.52 KB
Vyzva-IV---NM-Cestovni-ruch.pdf PDF 05.01.2021 758.59 KB

ODKAZY A ZPRÁVY

STRATEGIČTÍ PARTNEŘI

  • PP
  • KMV