Dopis SOCR ČR - výzva vládě - otevírací doba Velikonoce

Publikováno: 30. 3. 2021

Vážení členové, zveřejňujeme výzvu vládě, kterou jsme zaslali premiérovi, ministru zdravotnictví, ministru průmyslu a obchodu a ministru zemědělství ohledně otevírací doby na Velikonoce.

V Praze 30. března 2021

 

Vážený pane premiére, vážení páni ministři,

Velikonoce jsou jedny z nejvýznamnějších svátků v roce, jejichž symbolem jsou i bohaté stoly plné jídla a nápojů. Není proto překvapením, že pro obchod představují zvýšené nároky jak z pohledu počtu zákazníků, tak i velikosti nákupů a doby, kterou tam naši občané stráví. Jedním z důležitých nástrojů boje proti epidemii koronaviru je přitom právě omezování kontaktů mezi lidmi. A na tento problém si vás ještě jednou dovoluji upozornit.

Aktuální režimová opatření pro boj s koronavirem totiž zakazují prodej veškerého maloobchodního zboží, bez ohledu na velikost prodejny, a to jak během Velkého pátku, tak i Velikonočního pondělí. Tento stav vytváří reálné riziko výrazného zvýšení počtu nakupujících ve čtvrtek a následně během víkendu, a tudíž zhoršení epidemiologické situace. Na tento fakt již reagovala v posledních dnech i vláda Spolkové republiky Německo, jež prodej během Velkého pátku umožnila.

Dovoluji si vás proto tímto otevřeným dopisem požádat, abyste ještě jednou zvážili možnost změny opatření a předešli tak všem rizikům, které s tím souvisí. Obchody jsou připravené poskytnout maximální součinnost a zákazníky o této změně neprodleně informovat. Jsem přesvědčen, že vaše rozhodnutí významně přispěje k ochraně občanů České republiky a zkrátí dobu řešení akutní situace, v níž se nacházíme.

Věřím, že svým rozhodnutím v době, kdy jsou lidé omezeni v možnostech cestovat a navštěvovat se, symbolicky přispějete ke zmírnění napětí, které ve společnosti v souvislosti s krizí panuje.

 

S úctou

Tomáš Prouza

 

Vážený pan Andrej Babiš, předseda vlády ČR

Vážený pan Jan Blatný, ministr zdravotnictví ČR

Vážený pan Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu ČR

Vážený pan Miroslav Toman, ministr zemědělství ČR

Zdroj: SOCR ČR

Ke stažení

Otevírací doba Velikonoce - výzva vládě_20210330.pdf PDF 08.04.2021 135.93 KB

ODKAZY A ZPRÁVY

STRATEGIČTÍ PARTNEŘI

  • PP
  • KMV