Ceny potravin: Jídlo od druhé poloviny roku soustavně zdražuje

Publikováno: 26. 11. 2019

Potravinová inflace vzlíná. Prudce rostou ceny vepřového, mléka, mouky a jablek. Další potraviny z celkového počtu položek, jejichž vzorek nadefinovaný Českým statistickým úřadem pro statistická šetření čítá pouze třináct druhů potravin, zdražily mírněji. Meziročně i meziměsíčně zlevnily jen tři.

Ty domácnosti, které dodržují tradici svatomartinských posvícení s pečením všech možných dobrot, nepotěšilo citelné listopadové zdražení cukru a mouky jak proti říjnu, tak i ve srovnání s listopadem 2018 (cukr +11,7 % m/m a +11,9 % y/y, mouka +4 % m/m a+10,2 % y/y).  Zčásti ho kompenzovalo zlevnění másla a vajec (-2,4 % m/m a -11,4 % y/y, resp. -13,7 % y/y) a akce obchodních řetězců na posvícenské kachny a husy. Ale milovníci vepřového přišli – jako už měsíce předtím – zkrátka. Vepřová pečeně s kostí (zastupující vepřové ve statistickém vzorku) zdražila proti loňsku o čtvrtinu (+23,7 % y/y) a ve srovnání s říjnem stála víc o 6,4 % víc, což bylo největší meziměsíční zdražení od letošního dubna. Meziročně jsou růsty cen vepřového dvojciferné už od června a zdražování je stále silnější. V listopadu stálo o čtvrtinu víc než loni (v říjnu o 14,8 % y/y a v září o 10,9 % y/y). Od června do srpna rostly ceny vepřového v průměru každý měsíc o 12,5 % y/y.  Kdy jeho zdražování skončí?

Raketový růst ceny vepřového masa má původ v Číně, jak již několik měsíců zmiňujeme. Začal ve druhé polovině loňského roku po výskytu prasečího moru. O síle problému svědčí fakt, že Čína je obrovským světovým producentem vepřového – v letech 2016 a 2017 ho vyprodukovala více než EU, USA, Brazílie a Rusko dohromady (ty patří spolu s Čínou mezi pětici největších producentských zemí). Je zřejmé, že masívní vybíjení chovů v zemi největšího světového producenta klade velké nároky na dovozy vepřového do Číny. Jeho nedostatek v Evropě se pak odráží v rostoucí ceně. Nikoli však takové, aby zde výrazně ovlivnila inflaci, jako je tomu právě v Číně.

Poptávka po vepřovém na světovém trhu přitom stále výrazně převyšuje nabídku (ve druhé půli listopadu byl na Chicago Merkantile Exchange poměr nakupujících k prodávajícím 88 % k 12 %), i když v posledním týdnu jeho cena o dost klesla (ze 70,32 USD z 18.11.2019 na 67,16 USD z 25.11.).

Stoupá však i cena hovězího na světových trzích. Začátkem třetí listopadové dekády atakovala s 275 USD za sto kilo živé váhy své tříleté maximum (podle dat ze zmíněné burzy).

Vraťme se však ze světových komoditních burz zpět do ČR. Co čekat od potravinové inflace? Pokud jde o ostatní potravinové položky v šetřeném vzorku ČSÚ, chléb i bílé pečivo zdražují již od srpna každý měsíc, stejně tak sýr Eidam. Druhý měsíc v řadě zrychluje růst cen mléka i lahvového piva. Skokově z měsíce na měsíc zdražilo vepřové (na 141 korun/kg ze 132 korun v říjnu, přičemž před rokem stálo 114 korun). Po devíti měsících poklesů stoupla v listopadu i cena vajec (meziročně jsou však nadále levnější).

Nejvyšší procentní přírůstek ceny na pultech obchodů je však meziměsíčně vidět u cukru (graf 2), kdy se zřejmě začínají naplňovat odhady o růstu jeho ceny vlivem slabší úrody cukrové řepy a její nižší cukernatosti.  Kvůli nízkým výkupním cenám navíc řada zemědělců jeho pěstování zastavila. Časy levného cukru tak končí – vždyť letos v září stál stejně jako v roce 1990 (!)

Potravinová inflace, jejíž listopadový výsledek ČSÚ zveřejní příští měsíc, zřejmě zesílí.

Graf1 - Vývoj cen vybraných potravin ze vzorku pravidelného šetření ČSÚ od ledna 2017 do listopadu 2019.png

 

Graf 2 - Meziměsíční změny cen potravin.png

 

Graf 3 - Meziměsíční změny cen potravin.png

Zdroj: SOCR ČR

ODKAZY A ZPRÁVY

STRATEGIČTÍ PARTNEŘI

  • PP
  • KMV
  • Mastercard